Przejdź do treści

o Szkole

Wieliczka Montessori School

Wieliczka Montessori School jest szkołą niepubliczną, działającą
od 2012 r.  Program nauczania realizowany jest w oparciu o zasady pedagogiki Marii Montessori. Polega na doświadczalnym poznawaniu świata przy wykorzystaniu wyjątkowych i różnorodnych materiałów dydaktycznych oraz poszanowaniu indywidualnego tempa rozwoju każdego dziecka.

Pedagogika Montessori

Poszerzony program MEN realizowany w oparciu o metodę oraz materiały Montessori

Dwujęzyczne Nauczanie

Program Nauczania w języku polskim oraz angielskim - możliwość codziennego kontaktu z Native Speaker

Wykwalifikowana Kadra

Nauczyciele o bogatym doświadczeniu zawodowym - pasjonaci pedagogiki Montessori

Zasada Współpracy

Szacunek, współpraca, tolerancja - podstawą wielonarodowościowej społeczności szkoły

UCZENIE

JEST

NIEKOŃCZĄCĄ

SIĘ

PODRÓŻĄ

DONNA BULGER

Dwujęzyczny Program Nauczania

Nasza wykwalifikowana kadra realizuje podstawę programową zgodną z wytycznymi MEN.  Dodatkowo poprzez aktywny udział anglojęzycznych nauczycieli w realizacji codziennych zadań i obowiązków uczniów oraz poprzez indywidualne konwersacje
w trakcie pracy własnej, dzieci w naturalny sposób przyswajają język angielski. Ponadto w grupach starszych język angielski jest stopniowo wprowadzany jako język wykładowy.

nasza kadra

opinie rODZICÓW

Inspirujące, przyjazne miejsce dla rozwoju osobowości i potencjału intelektualnego dziecka. Dziecko jest partnerem, może współdecydować
o tym w jakim tempie robi postępy, ma czas na swoje pasje i pielęgnowanie przyjaźni po szkole. Szkoła uczy angielskiego przez immersję, co daje nieprawdopodobne rezultaty, zwiększając motywację i pewność siebie dzieci. Moja córka bardzo lubi swoją szkołę, a to dla mnie najważniejsze.”

Małgorzata Zawadzka

Jako rodzice szukaliśmy szkoły, w której będzie rozwijana i pielęgnowana niezależność myślenia, rozbudzanie własnych zainteresowań, kwestionowanie tego co się dzieje na świecie i postępowania odrobinę inaczej, a nie edukacja dzieci od linijki, wszystkich tak samo.”

Robert Łubkowski

Our grandchildren are at this school. It’s a wonderful school that nurtures their creative talent and imagination. The emphasis on English language is really helpful. They are very happy there.”

Mike Gatehouse

Szkoła, w której uczniowie są szanowani, a ich zainteresowania mogą się swobodnie rozwijać. Nasze dziecko jest obecnie w pierwszej klasie, a już widzimy jak dużo i z jaką przyjemnością się uczy. Świetne podejście do nauki języków, szczególnie angielskiego z którym dzieci mają do czynienia na codzień. Interesujące dla dzieci materiały
do nauki matematyki i innych przedmiotów. No i najważniejsze, nauczyciele z pasją!”

Ewa Marciniak

ZAPISY

rekrutacja@wieliczkamontessori.pl

Rodzice, którzy są zainteresowani zapisaniem dziecka do Wieliczka Montessori School są proszeni o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego.
Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia terminu spotkania z dyrekcją szkoły oraz poinformujemy o kolejnych etapach procesu rekrutacji. 

kontakt

tel. 504 737 989 (sekretariat)
pon - pt 8:00 -16:00


tel. 539 325 066 (rekrutacja)
pon, wt, czw, pt 15:30 - 17:00
śr 8:30 - 10:00

sekretariat@wieliczkamontessori.pl
rekrutacja@wieliczkamontessori.pl

Sekretariat czynny w godzinach

8:00 - 16:00

Nasz Partner: Przedszkole Montessori

Wieliczka Montessori School 2018