Rok Założenia Szkoły

zatrudnionych nauczycieli
/2-3 na grupę/

narodowości z całego świata

Wieliczka Montessori School jest szkołą niepubliczną.

Obecnie w szkole istnieją 3 grupy nauczania wczesnoszkolnego. Dzieci w klasach 1-3 uczą się wspólnie w grupie 25 osobowej prowadzonej przez 2 – 3 wykwalifikowanych pedagogów oraz anglistów.

Dzieci starsze połączone są w grupy odpowiadające klasom 4-5 oraz 6-7. Każda grupa jest prowadzona przez wychowawcę oraz nauczycieli przedmiotowych.

Lekcje w szkole zaczynają się i kończą codziennie o tej samej porze, między godziną 8:00 a 15:00.

Po lekcjach dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach świetlicowych.

Budynek

Nowoczesny budynek z 2013 r stylizowany na dawne kamienice.

W budynku wykorzystano nowoczesne technologie, zastosowano wspaniałą izolację i wentylację. Zainstalowano bardzo dobre połączenie internetowe, które jest wykorzystywane, między innymi, podczas zajęć komputerowych

Wnętrze budynku

Sale i wnętrze budynku zostało zaplanowane specjalnie na potrzeby szkoły i zostało wykonane w bardzo wysokim standardzie, z odpowiednim oświetleniem, właściwym zagospodarowaniem przestrzeni.

Szkoła dysponuje oprócz sal dydaktycznych: kuchnią, jadalnią, biblioteką, jak również poczekalnią dla rodziców.

lokalizacja

Budynek Wieliczka Montessori School znajduje się w centrum Wieliczki, tuż obok słynnej
Kopalni Soli.

Na miejscu jest parking dla zmotoryzowanych.

Od najbliższego przystanku autobusowego dzieli nas 200 m.
Do stacji kolejowej Wieliczka Kopalnia-Rynek jest ok 400 m.

Czas wolny

W pobliżu szkoły znajduje się plac zabaw oraz skwerek, na którym dzieci spędzają czas podczas przerwy.

oczyszczacze powietrza

Wszystkie sale szkolne oraz przedszkolne są wyposażone w profesjonalne oczyszczacze powietrza.

Przedszkole montessori

Na parterze budynku znajduje się Oddział Niepublicznego Przedszkola Montessori – Wieliczka, z którym ściśle współpracujemy.

“The essence of independence is to be able to do something for one’s self. Adults work to finish a task, but the child works in order to grow, and is working to create the adult, the person that is to be. Such experience is not just play… it is work he must do in order to grow up.”

Maria Montessori

Działamy w atmosferze tolerancji i akceptacji wszystkich ludzi bez względu na ich styl życia i traktujemy różnice w poglądach jako element wzbogacający naszą społeczność.

W Wieliczka Montessori School uczą się dzieci różnych narodowości oraz wyznające różne religie. Wszystkim uczniom oferujemy do wyboru zajęcia z religii lub etyki.

Do szkoły uczęszczają dzieci z dysleksją, afazją, autyzmem czy zespołem Aspergera. Naszym celem jest umożliwienie najlepszej edukacji wszystkim dzieciom bez względu na uzdolnienia, pochodzenie czy cechy osobowości.