Przejdź do treści

Proces rekrutacji

Bardzo prosimy rodziców dzieci zainteresowanych dołączeniem do Wieliczka Montessori School o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej co pozwoli oficjalnie włączyć Państwa w proces rekrutacyjny, który wygląda następująco: 

Wrzesień – listopad: Cotygodniowe spotkania on line z wychowawcami klas 1-3

Wszyscy nasi wychowawcy w klasach 1-3 pracują w WMS od ponad 8 lat. Chętnie odpowiedzą na każde Państwa pytanie dotyczące systemu edukacji, pedagogiki Montessori, nauczania dwujęzycznego i tego, jak dzieci rozwijają się u nas w szkole podstawowej. 

Linki i godziny spotkań online można znaleźć tutaj. Każde spotkanie trwa do 45 minut.

Nauczyciele na tych spotkaniach nie są w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące szans przyjęcia. 

Ważne daty i terminy

Październik – ilość miejsc: Średnio jesteśmy w stanie przyjąć do I klasy 30 dzieci. Wiele z tych dzieci to rodzeństwo dzieci, już uczęszczających do szkoły, dzieci naszych nauczycieli, jak również dzieci, które uczęszczają do naszego Przedszkola Montessori (Bambini) od minimum 2 lat. Ze względu na ilość zgłoszeń, które już otrzymaliśmy, jesteśmy mocno ograniczeni co do liczby dzieci, które będziemy mogli przyjąć poza tymi kategoriami. Przed zaproszeniem rodziców do kolejnego etapu rekrutacji prześlemy jasną informację o tym, ile miejsc zostało już zajętych przez dzieci w powyższych kategorii, a także nasze przewidywania dotyczące realności szansy na przyjęcie.

17-27 października: Dni otwarte (obligatoryjne dla Rodziców, którzy jeszcze nie uczestniczyli w takim dniu)

Serdecznie zapraszamy rodziców do spędzenia 20 – 30 minut w sali lekcyjnej. Wszyscy zainteresowani Rodzice będą mogli wybrać dany czas w ciągu dnia szkolnego na wizytę.

7 listopada 16:30 – 19:30: Spotkanie informacyjne (obligatoryjne dla Rodziców, którzy jeszcze nie uczestniczyli na takim spotkaniu)

Rodzice zostaną zaproszeni do szkoły na spotkanie z nauczycielami klas 1-3, obecnymi rodzicami, których dzieci uczęszczają do szkoły, a także dyrekcją.

13 listopada – 8 grudnia: Dzień otwarty dla Dzieci / indywidualne spotkanie z dyrekcją (lub nauczycielem 1-3) (obligatoryjne dla Rodziców, którzy jeszcze nie uczestniczyli na takim spotkaniu)

Na bazie listy obecności na powyższych spotkaniach, Rodzice są zapraszani do indywidualnej rozmowy z dyrekcją, podczas gdy ich Dziecko może spędzić trochę czasu w klasie.

Naszym celem jest wysłanie potwierdzenia przyjęcia lub poinformowanie o miejscu na liście oczekujących przed feriami zimowymi  2024.Rodzeństwo dzieci już uczęszczających do szkoły, a także dzieci uczęszczające do naszego przedszkola również zobowiązane są do zgłoszenia i wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Chociaż takie dzieci mają pierwszeństwo przy przyjmowaniu do szkoły, przyjęcie każdego dziecka jest rozpatrywane indywidualnie.

Nasza szkoła nie praktykuje selekcji dzieci na podstawie inteligencji, umiejętności czy uzdolnień. Nasz program rekrutacji bazuje na otwartej i szczerej konwersacji z rodzicami, tak, aby byli oni świadomi wymagań, wyzwań i różnic związanych z edukacją w Wieliczka Montessori School.

Napisz do nas

SEKRETARIAT
tel. 504 737 989
poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
sekretariat@wieliczkamontessori.pl

REKRUTACJA
tel. 504 737 989
poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
rekrutacja@wieliczkamontessori.pl

DOŁACZ DO ZESPOŁU WMS
tel. 539 325 066
team@wieliczkamontessori.pl

Znajdź nas