Przejdź do treści

O Szkole

Wieliczka Montessori School jest częścią lokalnej społeczności od 10 lat i wciąż rośnie! Przeczytaj więcej o tym, jak to wszystko się zaczęło i o naszym celu jako instytucji edukacyjnej tutaj.

Wieliczka Montessori School jest szkołą niepubliczną.
Obecnie w szkole istnieją 3 grupy nauczania wczesnoszkolnego.

Dzieci w klasach 1-3 uczą się wspólnie w grupie 25 osobowej prowadzonej przez 2 – 3 wykwalifikowanych pedagogów oraz anglistów. Dzieci starsze połączone są w grupy odpowiadające klasom 4-5 oraz 6-7.

Każda grupa jest prowadzona przez wychowawcę oraz nauczycieli przedmiotowych. Lekcje w szkole zaczynają się i kończą codziennie o tej samej porze, między godziną 8:00 a 15:00. Po lekcjach dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach świetlicowych.

Działamy w atmosferze tolerancji i akceptacji wszystkich ludzi bez względu na ich styl życia i traktujemy różnice w poglądach jako element wzbogacający naszą społeczność.

W Wieliczka Montessori School uczą się dzieci różnych narodowości oraz wyznające różne religie. Wszystkim uczniom oferujemy do wyboru zajęcia z religii lub etyki.

Do szkoły uczęszczają dzieci z dysleksją, afazją, autyzmem czy zespołem Aspergera. Naszym celem jest umożliwienie najlepszej edukacji wszystkim dzieciom bez względu na uzdolnienia, pochodzenie czy cechy osobowości.

WMS w liczbach

entuzjastycznych dzieciaków
0
pełnych grup
0
kreatywnych nauczycieli
0
narodowości o otwartych umysłach
0
sprytnych laureatów i finalistów Olimpiady i Konkursów Wojewódzkich
0
roczników absolwentów z 8 klasy
0

Nasi dyrektorzy

Simon Messing

Dyrektor i Nauczyciel J. Angielskiego / Współzałożyciel

Agnieszka Sarga-Fuła

Dyrektor Administracyjny / Współzałożyciel

Program Nauczania

W Wieliczka Montessori School obowiązuje program nauczania zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w oparciu o zasady pedagogiki Marii Montessori.

Wysoki poziom nauczania to tylko jeden z naszych atutów. Oprócz tego skupiamy się na potrzebach dzieci dotyczących rozwoju ich osobowości. Dbamy o to, aby uczniowie Wieliczka Montessori School nabywali i rozwijali takie cechy osobowości jak samodzielność, pewność siebie, otwartość, empatia, szacunek dla innych oraz otoczenia i przyrody.

Oferujemy uczniom również możliwość wszechstronnego rozwoju fizycznego dzięki urozmaiconej formie zajęć sportowych.

Dysponujemy szeroką gamą różnego rodzaju zajęć dodatkowych.

Język Angielski

W Wieliczka Montessori School język angielski jest wszechobecny. Nasz program nauczania poparty jest czternastoletnim doświadczeniem zyskanym w renomowanej krakowskiej szkole posiadającej certyfikat EAQUALS.

Wszyscy nauczyciele mówią biegle po angielsku. Język angielski jest przekazywany dzieciom w sposób naturalny, poprzez aktywny udział nauczyciela w realizacji codziennych zadań i obowiązków uczniów oraz poprzez indywidualne konwersacje w trakcie pracy własnej. Oprócz tego codziennie wszystkie dzieci mają zajęcia grupowe bądź indywidualne z native speakerami.  Zajęcia te są dostosowane do stopnia znajomości język angielskiego poszczególnych uczniów. W grupach starszych język angielski jest stopniowo wprowadzany jako język wykładowy.

Więcej...

BUDYNEK

Nowoczesny budynek z 2013 r stylizowany na dawne kamienice.
W budynku wykorzystano nowoczesne technologie, zastosowano wspaniałą izolację i wentylację. Zainstalowano bardzo dobre połączenie internetowe, które jest wykorzystywane, między innymi, podczas zajęć komputerowych

Wnętrze budynku

Sale i wnętrze budynku zostało zaplanowane specjalnie na potrzeby szkoły i zostało wykonane w bardzo wysokim standardzie, z odpowiednim oświetleniem, właściwym zagospodarowaniem przestrzeni.
Szkoła dysponuje oprócz sal dydaktycznych: kuchnią, jadalnią, biblioteką, jak również poczekalnią dla rodziców.

Lokalizacja

Budynek Wieliczka Montessori School znajduje się w centrum Wieliczki, tuż obok słynnej Kopalni Soli.
Na miejscu jest parking dla zmotoryzowanych.
Od najbliższego przystanku autobusowego dzieli nas 200 m. Do stacji kolejowej Wieliczka Kopalnia-Rynek jest ok 400 m.

Czas Wolny

W pobliżu szkoły znajduje się plac zabaw oraz skwerek, na którym dzieci spędzają czas podczas przerwy.

oczyszczacze powietrza

Wszystkie sale szkolne oraz przedszkolne są wyposażone w profesjonalne oczyszczacze powietrza.

Przedszkole montessori

Na parterze budynku znajduje się Oddział Niepublicznego Przedszkola Montessori – Wieliczka, z którym ściśle współpracujemy. Przedszkole Montessori ➞

GALERIA

Istotą niezależności jest możliwość zrobienia czegoś dla siebie. Dorośli pracują, aby dokończyć zadanie, ale dziecko pracuje, aby się rozwijać i pracuje, aby stworzyć dorosłego, osobę, która ma się stać. Takie doświadczenie to nie tylko zabawa… to praca, którą musi wykonać, aby dorosnąć.

— Maria Montessori

Napisz do nas

SEKRETARIAT
tel. 504 737 989
poniedziałek – piątek 8:00 -16:00
sekretariat@wieliczkamontessori.pl

REKRUTACJA
tel. 504 737 989
poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
rekrutacja@wieliczkamontessori.pl

DOŁACZ DO ZESPOŁU WMS
tel. 539 325 066
team@wieliczkamontessori.pl

Znajdź nas