Dwujęzyczne Nauczanie

Nasza szkoła ma rozszerzony, dynamiczny i przyjemny program języka angielskiego, który odpowiada potrzebom, zainteresowaniom i umiejętnościom dzieci na każdym poziomie.

Podstawą naszego programu języka angielskiego jest metoda pełnej immersji, dzięki której dzieci mają regularny kontakt z językiem, w naturalnym środowisku szkolnym. Obecnie zatrudnionych jest u nas 5 native speakerów (oraz 2 nauczycieli nie polskojęzycznych ), z którymi dzieci komunikują się jedynie po angielsku.

Angielski jest często słyszany w szkole w rozmowach między dziećmi i nauczycielami, dziećmi i dziećmi, a także między nauczycielami, dzięki czemu staje się naturalną częścią świadomości dziecka i pomaga pokonywać barierę w mówieniu. Wiele naszych dzieci jest dwujęzycznych lub prawie dwujęzycznych. Dzieci uczą się geografii w języku angielskim już nawet od 1 klasy!

🇵🇱

🇬🇧

Opracowaliśmy i rozszerzyliśmy materiały Marii Montessori, aby obejmowały szeroki zakres słownictwa, umożliwiając dzieciom rozwijanie umiejętności konwersacji na wiele różnych tematów. Jest to wspierane przez nasz program lekcji popołudniowych, w którym język angielski jest aktywnie wzmacniany grami, piosenkami, recytacjami, rymowaniem, opowiadaniem historii oraz tworzeniem dialogów.

Biegamy, skaczemy, krzyczymy, śpiewamy i przyzwyczajamy się do używania języka angielskiego w podczas zabaw.

Słowami jednego dziecka „Kocham te zajęcia, bo nie zdawałam sobie sprawy, że mnie uczono”.

Pod koniec 3 klasy większość dzieci potrafi rozmawiać po angielsku, a umiejętności niektórych z nich są na poziomie osób anglojęzycznych.

Dzieci zaczynają czytać po angielsku w 2 klasie, a do klasy 4 większość z nich czyta płynnie. Na tym etapie niektóre dzieci są następnie uczone angielskiego jako języka ojczystego a nasz program oparty jest na programie języka angielskiego z Wielkiej Brytanii.

Inne dzieci nadal uczą się angielskiego jako drugiego języka, jednak nie obniżamy względem nich naszych wymagań. Czytają powieści, rozmawiają na trudne tematy i posługują się językiem angielskim, aby zaspokoić swoją potrzebę komunikacji, zamiast uczyć się na pamięć z podręczników.

Poza codziennym językiem szkoły, niektóre przedmioty w starszych klasach są również nauczane w angielskim lub częściowo w angielskim. Jest to: biologia, geografia, chemia, historia, muzyka, plastyka. Jest to oczywiście dostosowane co roku do umiejętności danej grupy, by mieć pewność, że dzieci uczą się zarówno przedmiotu, jak i języka angielskiego.

Pod klasie 8 nasze dzieci idą do liceum, gdzie zazwyczaj są najlepsze w klasie z języka angielskiego. Średnia egzaminu 8 klasisty w naszej szkole to aż 96% a wiele naszych uczniów przystępuje do Konkursów Kuratoryjnych lub Olimpiady Ogólnopolskich. Przez ostatnie 3 lata mamy już 6 finalistów i jeden Laureat Olimpiady.

SEKRETARIAT
poniedziałek – piątek 8:00 -16:00