Przejdź do treści

Pedagogika Montessori

Pedagogika Marii Montessori daje dziecku szansę wszechstronnego rozwoju: fizycznego i duchowego oraz kulturowego i społecznego; wspiera jego spontaniczną i twórczą aktywność.
Pomaga w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości, w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu wiedzy, umiejętności szkolnych i współdziałania.
Maria Montessori określa dziecko jako istotę zdolną do budowania niezależnej osobowości, potrafiącą swobodnie rozwijać uzdolnienia, zainteresowania i mocne strony.

Maria Montessori

Żyła w latach 1870 – 1952. Była włoską lekarką i nauczycielką. Stworzyła całościową koncepcję pedagogiczną obejmującą rozwój człowieka od narodzin do dorosłości, która opiera się na twierdzeniu, że poznawanie i opanowywanie rzeczywistości otaczającej człowieka dokonuje się nie tylko przez intelekt, ale także przez zmysły. Koncepcja ta jest obecnie stosowana  z powodzeniem w ponad 20000 szkół na całym świecie.​

Materiały Montessori

Unikalne materiały stosowane w szkołach Montessori pozwalają dzieciom zaspokajać naturalną ciekawość świata. Jednocześnie działają na zasadzie katalizatora dla pobudzania abstrakcyjnego myślenia. Poprzez dotykanie i manipulowanie czy układanie konkretnych przedmiotów, dzieci mogą pojąć abstrakcyjne treści, z którymi będą spotykać się w szkole jak i w życiu codziennym.

Dowiedz się więcej

Zachęcamy rodziców do czytania całej szeroko dostępnej literatury dotyczącej pedagogiki Montessori, by zrozumieć nie tylko geniusz, ale szczerą miłość jaką Maria Montessori darzyła wszystkich ludzi, a zwłaszcza dzieci.

Ciekawe linki:

„Człowiek,​ który postępuje niezależnie, który angażuje swoje siły w wykonanie zadań, pokonuje sam siebie, doskonali się i rozwija swoje zdolności.”

— Maria Montessori

Napisz do nas

SEKRETARIAT
tel. 504 737 989
poniedziałek – piątek 8:00 -16:00
sekretariat@wieliczkamontessori.pl

REKRUTACJA
tel. 504 737 989
poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
rekrutacja@wieliczkamontessori.pl

DOŁACZ DO ZESPOŁU WMS
tel. 539 325 066
team@wieliczkamontessori.pl

Znajdź nas