Przejdź do treści

Dwujęzyczny Program Nauczania

Program Nauczania

W Wieliczka Montessori School obowiązuje program nauczania zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w oparciu o zasady pedagogiki Marii Montessori.

Wysoki poziom nauczania to tylko jeden z naszych atutów. Oprócz tego skupiamy się na potrzebach dzieci dotyczących rozwoju ich osobowości. Dbamy o to, aby uczniowie Wieliczka Montessori School nabywali i rozwijali takie cechy osobowości jak samodzielność, pewność siebie, otwartość, empatia, szacunek dla innych oraz otoczenia i przyrody.

Oferujemy uczniom również możliwość wszechstronnego rozwoju fizycznego dzięki urozmaiconej formie zajęć sportowych.

Dysponujemy szeroką gamą różnego rodzaju zajęć dodatkowych.

Język Angielski

W Wieliczka Montessori School język angielski jest wszechobecny. Nasz program nauczania poparty jest czternastoletnim doświadczeniem zyskanym w renomowanej krakowskiej szkole posiadającej certyfikat EAQUALS.

Wszyscy nauczyciele mówią biegle po angielsku. Język angielski jest przekazywany dzieciom w sposób naturalny, poprzez aktywny udział nauczyciela w realizacji codziennych zadań i obowiązków uczniów oraz poprzez indywidualne konwersacje w trakcie pracy własnej. Oprócz tego codziennie wszystkie dzieci mają zajęcia grupowe bądź indywidualne z native speakerami.  Zajęcia te są dostosowane do stopnia znajomości język angielskiego poszczególnych uczniów. W grupach starszych język angielski jest stopniowo wprowadzany jako język wykładowy.

Nasz Partner: Przedszkole Montessori

Wieliczka Montessori School 2018